Spor Tesisleri

KÜLTÜR VE SPOR KULUBU

Celal Bayar Üniversitesi Kültür ve Spor Derneği 1993 yılında kurulmuştur. Çalışmalarını üniversite yönetimi ile işbirliği içerisinde sürdürmektedir. Kulüp Üniveristemizin bilimsel, sosyal ve kültürel etkinliklerini her yönden desteklemektedir. Kulüp niversitemizin bilimsel, sosyal ve kültürel etkinliklerini her yönden desteklemektedir. Kulüp üyelerinin, Manisa halkının ve öğrencilerimizin spor yapmaları , kültürel etkinlikte bulunmaları ve boş zamanlarını en verimli şekilde değerlendirebilmeleri için halk oyunları ekipleri, spor takımları ve çok sesli çocuk korosu kurulmuş ; bu ekipler bir çok etkinlik gerçekleştirilmiştir. Ayrıca basketbol, voleybol, hentbol, cimnastik,atıcılık, bisiklet, okçuluk,dağcılık, izcilik, judo, tekvando, boks, karete, tenis, masa tenisi, badminton, halter, güreş, atletizm,yüzme, bilardo, eskrim, satranç ve briç branşlarında faaliyet yapmak üzere Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü 'nce branş tescilleri yapılmıştır. Bu branşların bazılarında minikler, yıldız ve gençler kategorilerinde takımlar oluşturulmuş ve takımlarımız katıldıkları yarışmalarda ilk üçte yer almıştır. Kulübü güçlendirmek,geliştirmek ve Üniversite mensupları ile öğrencilere daha kaliteli hizmetler sunabilmek için kulüp bünyesinde iktisadi işletmeler açılmıştır. İk- tisadi işletmelerini güçlendirerek öğrencilere daha iyi olanaklar sunabilmek kulübün en önemli hedefidir.

YÜKSEK ÖĞRENİM VAKFI

Vakfımızın amacı , Manisa ilinde kurulmuş olan y üksek öğrenim kurum ve kurulu şlarına yardımcı olmak ve onları desteklemektir. Kurulduğu tarihten itibaren Üniversitemiz ile çalış- malarını uyumlu bir şekilde sürdürmektir. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Yüksek Öğrenim Vakfı pek çok yeni projeyle Celal Bayar Üniversitesi'ne hizmet etmeye devam etmektedir.

YAZ SPOR OKULLARI

Üniversitemiz tesislerinde, uzman akademik personel ve öğrencilerin öğreticiliğinde her yıl Manisa halkına da açık yaz okulları hizmet vermektedir. Açılacak yaz okullarında, braşlar genel ihtiyaç ve talepler değerlendirilerek yönetimce belirlenmektedir.
Bu kapsamda özellikle 5-15 yaş grubu çocuklar ile yetişkinlere yönelik olarak düzenlenen yüzme kursları , tenis kursları , cimnastik, pilates, ve step-aerobik kursları büyük rağbet görmektedir. Bu sportif ve sosyal etkinliklerde, Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Y üksekokulu ile Celal Bayar Üniversitesi Kültür ve Spor Kulübü birlikte çalışmaktadır.

SPOR HİZMETLERİ

Üniversitemiz öğrencilerinin spor yapmalarını teşvik etmek, uygun ortam ve olanaklar sağlamak amacıyla yapılan çalışmalar, Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Spor Hizmetleri Şubesi tarafından Beden Eğitimi ve Spor Y üksekokulu ile koordineli olarak yürütmektedir. Her yıl Mart, Nisan, Mayıs aylarında, Üniversitemiz fakülte ve y üksekokullarında öğrenim gören öğrencilerin katılımıyla; futbol, basketbol, voleybol, tenis, masa tenisi ve satranç kategorilerinde bahar şenliği spor etkinlikleri düzenlenmektedir. Müsabakalara katılan tüm sporcuların barınma, beslenme ve ulaşımları ile tüm takımların spor malzemeleri Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı 'nca sağlanır. Ayrıca Türkiye Ü niversiteler Spor Federasyonu tarafı ndan her yıl d ü zenlemekte olan voleybol, basketbol, hentbol, futbol, atletizm, kros, cimnastik, güreş , judo, taekvvondo, karate, tenis, masa tenisi, eskrim, salon futbolu ve y üzme kategorilerindeki müsabakalara öğrencilerimiz düzenli olarak katılmakta; bu müsabakalardan üstün başarılarla dönmektedirler. Üniversitelerarası yarışmalara giden tak ımlarımızın barınma, beslenme, ulaşım ve bütün spor malzemeleri de yine Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı'nca sağlanmaktadır.
Üniversitemiz açık ve kapalı spor alanları bakımından her türlü olanağa sahiptir. Üniversitemizde olimpik yüzme havuzu, Sağlık İçin Spor Merkezi, atletizm kulvarlı çim futbol sahaları, basketbol ve voleybol sahaları ile tenis kortları bulunmaktadır.

MURADİYE YERLEŞKESİ SPOR SALONU

Üniversitemiz Muradiye yerleşke alanında yer alan Sağlık, Kültür ve Spor Dairesine bağlı hizmet veren Spor Salonu;  Öğrencilerimiz,  Akademik, ve İdari personelimizin kullanımına açıktır. Salonumuzda, Masa Tenisi, Basketbol, Futsal (Salon Futbolu), Voleybol ve Hentbol branşlarında sportif faaliyetler gerçekleştirilmektedir.

Spor Salonu web sayfası için  tıklayınız.

GENEL TANITIM YÖNETİM AKADEMİK ÖĞRENCİ ARAŞTIRMA KAMPÜSTE YAŞAM BİLİŞİM SERVİSLERİ
Adımız Celal Bayar Rektör Fakülteler UBS Bilimsel Araştırma Projeleri Sosyal Tesisler İnternet
Tarihçe Rektör Yardımcıları Yüksekokullar Öğrenci İşleri Kütüphane Spor Tesisleri E-Posta
Neden Manisa CBÜ Senato Meslek Yüksekokulları Akademik Takvim Araştırma Merkezleri Kampüste Ulaşım UBS
Vizyon ve Misyon Yönetim Kurulu Enstitüler Mezun Bilgi Sistemi Laboratuarlar Yemek Listeleri EBYS
Kısaca MCBÜ Rektör Danışmanları Merkezler Uluslararası İlişkiler
Koordinatörlüğü
(Erasmus+ & Mevlana & Farabi)
Etik Kurullar Öğrenci Kulüpleri MEBİS
Sayılarla MCBÜ ÜAK Temsilcisi Rektörlüğe Bağlı Bölümler Ö.Y.P. Koordinasyon Birimi Yurtlar İhale İlanları
Fotoğraflarla MCBÜ Genel Sekreterlik UBS CBÜ Teknokent Akıllı Kart Rehber
İdari Birimler Eğitim Kataloğu Öğrenci Webmail Askıya Çıkardık Canlı Yayın  
MCBÜ Tanıtım Kılavuzu Organizasyon Şeması     Kalite Komisyonu  
MCBÜ Logo ve Görsel Materyalleri          
  Santral: (236) 201 10 00 Faks: (236) 237 24 42
•Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kampüsü 45140 - Yunusemre - MANİSA•
© Copyright · MCBÜ Bilgi İşlem Daire Bşk. ·