Üniversitemizde REKFEST ile Bahar rüzgarı esintileri
  |   |

Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen ve heyecanla ikincisi beklenen Üniversitemiz Rekreasyon Festivali  (REKFEST) tüm görkemi ile Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi Kampüsünde başladı. Rekreasyon Bölümü öğrencilerinin dönem boyunca almış olduğu teorik içeriği uygulamaya dökme becerisini sergiledikleri festivalin danışmanlığını Doç. Dr. Pınar Güzel, Proje Koordinatörlüğünü Arş. Gör. Tolga Beşikçi yürüttü.
Etkinliğe üniversitemiz öğrencileri, akademik ve idari personelinin yanı sıra; Ege Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, ilimiz ilköğretim ve lise öğrencileri, Manisa Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) öğrencileri ve Manisalılar katıldı.
Gün boyu süren festival kapsamında; bokwa fitness, survivor macera parkuru, hamsball, bocce, dart, golf gibi eğlenceli rekreatif etkinliklerin yanı sıra, canavar kamyon show, İzmir'in en eğlenceli grubu PAU ve Orkestrası, DJ Burak Aydın, Grup Teletablues, Grup Radyoaktif, Üniversitlerarası Türkiye Şampiyonası 1.si üniversitemiz dans ekibi Dance's Mood'un gösterileri katılımcılara oldukça keyifli anlar yaşattı. Etkinlik, danışman öğretim elemanları ve öğrencilerimizin yoğun çalışmaları ile Üniversitemiz yönetimi, Şehzadeler Belediyesi, Herkes İçin Spor Federasyonu ve çeşitli firmaların sponsorluğunda Manisa ve çevre illerden gelen yaklaşık iki bin kişinin katılımı ile gerçekleşti. 
REKFEST boyunca MCBÜ Spor Bilimleri Fakültesi Sosyal Sorumluluk Projeleri ile de farkındalık oluşturmaya çalıştı. Manisa İl Sağlık Müdürlüğü Akılcı İlaç Kullanımı Birimi, Sağlık Bakanlığı Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE), Türk Kızılayı Kan Bağışı katılımcıların yoğun ilgisi ile karşılaştı. 
Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Pınar Güzel, "Arş. Gör. Tolga Beşikçi'ye ve Rekreasyon Bölümü öğrencilerimize başarıyla tamamladıkları süreç yönetimi için teşekkürlerimi sunuyorum. Almış oldukları teorik eğitimi saha uygulaması ile taçlandırdılar. Bu vesile ile 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Spor Bayramımızı ve Engelliler Haftasını da kutluyorum. Ayrıca bu festivalin gerçekleşmesine verilen katkılardan dolayı Rektörümüz Prof. Dr. A. Kemal Çelebi başta olmak üzere Üniversitemiz yönetimine, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Gümüş'e ve emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi. 
Festivalin ikinci günü ise, Dünya Şampiyonu Öğr. Gör. Kıvanç Dinler eşliğinde; 3*3 REK-BALL, Oryantiring ile Kampüs Keşfi, Havuz Oyunları ve "Sporda Engel Yok" sloganı ile engelli bireyler rekreasyon şenliği gerçekleştirilecek.
 
 
 
 


Haber: Protokol Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü ||  basin.cbu.edu.tr ||  basin@cbu.edu.tr ||  0236 201 10 70 ||  0236 201 10 71
 Okunma Sayısı:  345