Mühendislik Fakültesi iş dünyasına 1496 pırıl pırıl mühendis kazandırdı
  |   |

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, 23 Mayıs 2017 tarihinde Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Yerkeşkesi Çim Sahada yapıldı. Törene Rektörümüz Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Muzaffer Tepekaya ve Prof. Dr. Birol Kovancılar, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Önal, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Ataç, Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Türk ve Doç. Dr. Tülin Çetin, Manisa Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Aktaş, Hafsa Sultan Hastanesi Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Aydın Şencan, öğretim üyeleri ve mezunların aileleri katıldı.
Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu Zeynep Nur Çandır mezunlar adına yaptığı konuşmada, "Başlangıçlar güzeldir,  bitişler zor. Hayatımızın bir sayfasını daha güzel anılarla kapatırken, diğer sayfasını yeni beklentiler ve umutlarla açıyoruz. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ailesinin bir üyesi olmaktan mutluluk duyduğumu belirtmek ve hocalarımıza tüm arkadaşlarım adına teşekkür etmek istiyorum. Bugün buradan mezun olan ve bu heyecanı yaşayan değerli arkadaşlarım, hepinize gerek mesleki gerek sosyal hayatınızda başarılar diliyorum. Ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık için faydalı işler yapan ve en önemlisi gelecek nesillere örnek teşkil edecek birer mühendis olacağımızı ve okulumuzun adını en güzel şekilde temsil edeceğimizi ümit ediyorum" diye konuştu. 
Prof. Dr. Ahmet Türk, "Mühendislik etiğiyle ve toplumun ahlak kurallarıyla dürüst mühendisler olarak çalışacağınızdan ve tüm insanlığa faydalı olacağınızdan hiç şüphe duymuyorum."
Törende konuşan Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Türk, "Üniversitemiz Mühendislik Fakültesinin 2016-2017 Eğitim- Öğretim Yılı Mezuniyet Törenine hoş geldiniz, şeref verdiniz. Mühendislik Fakültesi olarak bu gün mezunlarımızı yeni yaşamlarına uğurlamanın coşkusunu ve heyecanını hep birlikte bir arada yaşıyoruz. Saygıdeğer anne ve babalar; büyük fedakârlıklarla büyütüp buraya kadar gönderdiğiniz evlatlarınız üniversite eğitimleri boyunca mühendisliğin temel bilgilerini almış oldular. Bugün mühendis olarak hayatlarının yeni bir dönemine adım atıyorlar. Sizlere çok değerli fedakârlıklarınız için sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Fakültemizi her zaman destekleyen ve katkılarını esirgemeyen Rektörümüz ve Dekan Vekilimiz Prof. Dr. A. Kemal Çelebi'ye ve öğretim üyelerimize teşekkür ediyorum. Törenimize katkıda bulunan ve hazırlanmasında emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Mezuniyet törenimizi onurlandıran bütün misafirlerimize teşekkür ediyorum. Sevgili öğrencilerimiz ve şu andan itibaren mühendis meslektaşlarımız,  değerli akademisyenlerimiz sizlere mühendislik nosyonunu kazandırdılar. Bütün akademisyenlere emeklerinden dolayı şahsım ve sizlerin adına teşekkür ediyorum. Eğitiminiz burada sona ermedi, artık hayat boyu eğitim için hazır olmalısınız.  Bir yandan bilgi üreteceksiniz, bir yandan da üretilen bilgileri insanlığın kullanımına sunacaksınız. Yani teknoloji üreteceksiniz.  Bunun için de sürekli öğrenmeye, gelişmeye ve araştırmaya odaklanmalısınız.. Bilginin ve teknolojinin insanlığın ortak malı olduğu bu çağda mühendislik bilgilerinizle, mühendislik etiğiyle, toplumun ahlak kurallarıyla dürüst mühendisler olarak çalışacağınızdan ve tüm insanlığa faydalı olacağınızdan şüphe duymuyorum. Hayatınızın dört yılını geçirdiğiniz Manisa Celal Bayar Üniversitesini ve Mühendislik Fakültesini en iyi şekilde temsil edeceğinizden eminim. Çok önemli sanayi kuruluşlarının bulunduğu ülkemizde, sizler sanayide bizim temsilcilerimiz olarak çalışacaksınız. Ayrıca birer Manisa Celal Bayarlı olarak üniversite-sanayi iş birliğine de büyük katkılar sağlamanızı bekliyorum. Bizlerin kapısı her zaman sizlere açık olacaktır. Bundan sonraki hayatınızda hepinize başarılar diliyorum. Her şey gönlünüzce olsun; yolunuz, bahtınız açık olsun" diye konuştu. 
Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, "Sizler başta anne babalarınız olmak üzere; milleti için, devleti için sorumluluk sahibi bireyler olarak yaşamak durumundasınız."
Rektörümüz Prof. Dr. A. Kemal Çelebi mezunların ailelerine seslenerek, "Kıymetli anne babalar, sizler evlatlarınızı yetiştirdiniz, bize emanet ettiniz. Evlatlarınız için her türlü fedakârlığa katlandınız. Her türlü övgüyü, her türlü mutluluğu fazlasıyla hak ediyorsunuz. Sizleri yürekten kutluyorum. Elbette öğrencilerimiz üzerinde hakları olan hocalarımız ve bu üniversitenin kahrını çeken çalışanlarımız var. Mühendislik Fakültemizin değerli, fedakâr, gayretli öğretim üyesi arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum. Değerli öğrenciler, sizler eğitim öğretim hayatınızın en önemli aşamasını bugün itibarı ile tamamladınız. Ancak, öğrenmek süreklilik arz eden bir yolculuk. İnşallah sizler hayatınızın bundan sonraki aşamasında da sürekli okuyarak, araştırarak, kendinizi yenileyerek ve geliştirerek hayat yolculuğunda hak ettiğiniz yeri alacaksınız, buna inanıyorum. Mühendislik Fakültemiz üniversitemizin en gözde fakültelerinden bir tanesi. Bilgisayar Mühendisliği ve Biyomühendislik bölümlerinde % 100 İngilizce eğitim veriyoruz. Gıda Mühendisliği Bölümümüzde isteğe bağlı hazırlık sınıfı ve diğer mühendislik bölümlerimizde % 30 İngilizce eğitim aldınız. Aldığınız mühendislik bilgilerinin yanı sıra en az bir yabancı dili iyi şekilde bilmeniz gerektiğini çoktan kavradınız. Hala bir eksiğiniz varsa lütfen bu eksiğinizi bir an önce giderin Çünkü yabancı dil olmada,n küreselleşen dünyada arzu ettiğimiz başarıyı yakalamakta zorlanıyoruz. Sizler başta anne babaları olmak üzere milleti için, devleti için sorumluluk sahibi bireyler olarak yaşamak durumundasınız. Sizleri gözlemlediğimiz kadarıyla böyle bir sorumluluk bilincine sahip olduğunuzu memnuniyetle görüyoruz. Bundan sonraki süreçte anne babalarınızı hayır duasını almayı ihmal etmeyin. Emin olun ki anne babasının hayır duasını alan ve çalışanların sırtı yere gelmez. Manisa Celal Bayar Üniversitesi mezunu olduğunuzu hiç aklınızdan çıkarmayın. Bundan sonra bizi de temsil edeceksiniz. Sizin başarınız ve çalışmalarınız bu üniversiteyi daha iyi hale getirecek. Hepinize hayırlı bir gelecek diliyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun, Allah'a emanet olun" dedi.
Tören, sekiz bölümden mezun olan 1496 genç mühendise mezuniyet belgelerinin takdim edilmesi ile sona erdi.
Haber: Protokol Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü ||  basin.cbu.edu.tr ||  basin@cbu.edu.tr ||  0236 201 10 70 ||  0236 201 10 71
 Okunma Sayısı:  339