Soma Meslek Yüksekokulunda Muhteşem Mezuniyet
  |   |

Soma Meslek Yüksekokulu 22. Dönem Mezuniyet Töreni ile 355 mezununu hayata uğurladı. Yüksekokul bahçesinde düzenlenen törene Soma Kaymakamı Vekili Kırkağaç Kaymakamı Cengizhan Yılmaz, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Birol Kovancılar, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Kırkağaç 6.Jandarma Komando Er Eğitim Alay Komutanı J. Kıd. Albay Eyüp Sabri Kirişçi, Garnizon Komutanı Per. Ütğm. İlker Yağdıran, TEİAŞ İşletme Müdürü Hayrullah Saraç, Soma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hakan Işık, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, aileler, akademik ve idari personelimiz katıldı. 
Mezun öğrencilerin, mezuniyet geçişi sonrası saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşma yapan Yüksekokul Birincisi Betül Yılmaz yaptığı konuşmada, "Her daim daha yenilikçi, daha bilinçli, daha ilkeli ve yüce Atatürk'ün ışığında daha aydınlık yarınlar için tüm gücümüzü ortaya koyup çalışacağız. Sizleri utandırmayacağız. Daima bir adım önde olup gerimizde kalanlara yardım edeceğiz. Hiç kuşkunuz olmasın ki gençliğimizin hakkını sonuna kadar vereceğiz. Biz yeni mezunlar olarak mensubu olduğumuz ve her zaman gururla etiketini taşıyacağımız Manisa Celal Bayar Üniversitesinde bu kültürü aldık. Bize bu ruhu kısa sürede veren başta üniversitemiz Rektörümüz Prof. Dr. A. Kemal Çelebi'ye, Yüksekokul Müdürümüz Yrd. Doç. Dr. Ayla Tekin'e ve tüm hocalarımıza arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Soma Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ayla Tekin, "Bugün burada 355 öğrencimizi mezun etmenin gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Hedefimiz, Üniversitemizi bilimde, eğitimde ve topluma katkıda uluslararası tanınırlığı olan, tercih edilen bir eğitim kurumu haline getirerek, ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyetimizin temel ilkelerine bağlı, büyük Türkiye'ye sağlıklı ve umutla bakabilen; yenilikçi, girişimci, çevreye ve insana saygılı bireyler yetiştirmektir. Öğrenci odaklı bir üniversite olarak bu hedefler doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu süreçte bizlere önderlik eden ve sürekli destek olan Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Kemal Çelebi başta olmak üzere Soma Meslek Yüksekokulunun bu günlere gelmesinde emeği olanlara, Üniversitemiz ve Yüksekokulumuz adına teşekkür ederim. Sevgili mezunlarımız, unutmayınız biz Manisa Celal Bayar Üniversiteliyiz. Tüm Türkiye Cumhuriyeti üniversiteleri gibi, ülkesine sevdalı, ışığını Atatürk'ten, ivmesini öğrencisinden alan, bilimde, evrensel eğitimde modern bir üniversiteyiz. Bu nedenle sizlerle güçlüyüz ve sizlerle gururluyuz. Mutluluk, sağlık ve başarı dileklerim sizlerle. Diplomalarınız umutlarınıza yol olsun, yolunuz açık olsun" dedi.
Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, "Soma Meslek Yüksekokulumuzun 22. dönem mezunlarını veriyoruz. Meslek Yüksekokulumuz Soma ile bütünleşmiştir. Soma için önemli kurumlardan biridir. Okulumuzun faaliyetlerini her alanda desteklemeye gayret ediyoruz. Meslek Yüksekokulunun kat ettiği mesafeyi yaşayan bir kişi olarak tüm katkı sağlayanlara teşekkür ediyorum. Okulumuzun başarıları şehrimiz için gurur vesilesidir. Öğrenci sayımız bugün 2 binlerin üzerinde. Gençler ülkemizin her  köşesinden eğitim almak için şehrimize geldi. Ben bugün mezun olan kardeşlerimizden Soma'yı unutmamalarını istiyor, kendilerine başarılar diliyorum" dedi
Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Birol Kovancılar "Ülkemizin sosyal, ekonomik ve kültürel gelişmesine katkı sağlayacak kalifiye iş gücünün geliştirilmesi açısından üniversitelere büyük iş düşmektedir. Üniversitemiz bu doğrultuda 14 fakülte 2 yüksekokul, 15 meslek yüksekokulu ve 55 bin öğrencisi ile bölgenin en büyük üniversitelerinden birisidir. Soma Meslek Yüksekokulu da bu çatı içerisindeki en başarılı meslek yüksekokullarından biridir. Son iki yılda ulusal ve uluslararası yarışmalardaki başarısı ile bizim medar-ı iftiharımızdır. Tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Hepimizin gururu oldunuz. Çok değerli Soma protokolüne göstermiş oldukları misafirperverlik için de çok teşekkür ederim. Sayın Belediye Başkanım, bu gençler Somayı unutmayacak. Hepimiz Soma'nın yanında ve arkasında olacağız. Her zaman Soma için desteğimiz tamdır. Sevgili mezunlar kendiniz güvenin, bilginizi yüreğinizi ve yeteneklerinizi insanlarla paylaşmaktan asla çekinmeyin. Yolunuz daima açık olsun" dedi.
Kırkağaç Kaymakamı Cengizhan Yılmaz ise, "Sevgili mezunlarımız, diğer bireylerden, yaşıtlarınızdan sizi farklı kılacak olan şey aldığınız eğitim ve bu eğitimin niteliğidir. Daha önceki konuşmalardan hissettiğim kadarıyla sizlerin bu günden itibaren kendi dönem arkadaşlarınızdan bir adım daha önde olduğunuzdur. Geleceğin Türkiye'sini bugün mezun olan arkadaşlarımızın inşa edeceğinin bilincinde olarak tüm mezunlarımızı tebrik ediyor, bundan sonraki yaşamlarında başarı, huzur ve mutluluğun eksik olmamasını diliyorum" dedi.
Soma Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin sunduğu müzik dinletisi ve dans gösterisinin ardından eski mezunlardan Eren Erdoğan konuştu. Erdoğan yaptığı konuşmada, "Ben 2009-2011 yılları arasında bu müstesna okulun Maden Teknolojisi Programında öğrenim görmüş şanslı insanlardan biriyim. Ailemin ve hocalarımın yönlendirmesiyle Niğde Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümünü kazandım. Arkadaşlar, bu okulun kıymetini gittiğiniz her yerde, girdiğiniz her ortamda bilgi ve birikimlerinizin farkına vardıkça daha iyi anlayacaksınız. Soma Meslek Yüksekokulundan aldığım kaliteli eğitim, birikim ve özgüvenle, üç yılda bitirmem gereken Niğde Üniversitesi Mühendislik Fakültesini, iki buçuk yılda bitirmenin gururunu yaşadım. Şuan 200 kişi çalışanı olan özel bir şirkette 3 vardiya amiri olarak görev yapmaktayım. Mühendislik Fakültesinde okulumuzda okurken zorlandığım kadar zorlanmadım. Çünkü Soma Meslek Yüksekokulu ihtiyacım olan bilgi, birikim ve özgüveni vermişti. Manisa Celal Bayarlı olmak ayrıcalıktır ama Soma Meslek Yüksekokullu olmak çok daha önemli bir ayrıcalıktır. Onun için kararlı olun, inanın, çalışın, gerisi zaten geliyor. Beni mezuniyet törenine davet ederek onurlandıran, tüm öğrencilerini anne şefkatiyle kucaklayan Soma Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Yrd. Doç. Dr. Ayla Tekin'e, disiplinli ve kararlı tavırlarıyla bizleri yönlendiren Fırat Tekin hocama, özverili katkılarıyla desteklerini esirgemeyen Erkan ve Aydemir hocama ve diğer hocalarıma, başarılarım için dua ve desteklerini esirgemeyen canım aileme bir kez daha teşekkür ediyorum" dedi.
Ardından, Soma Meslek Yüksekokulu birincisi Betül Yılmaz, ikinci Anıl Basankul, üçüncülüğü paylaşan Sümeyra Özkan ve Halil İbrahim Karakelle ile program bazında dereceye giren öğrencilere başarı belgeleri ve ödülleri takdim edildi. Tören, mezun öğrenciler için gökyüzüne dilek balonları bırakılması, tekniker andının okunması ve havai fişek gösterileri eşliğinde mezuniyetin simgesi olan keplerin havaya fırlatılması ile sona erdi.
 
 
 
 
 

Haber: Protokol Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü ||  basin.cbu.edu.tr ||  basin@cbu.edu.tr ||  0236 201 10 70 ||  0236 201 10 71
 Okunma Sayısı:  535