Sağlık Bilimleri Fakültesi mezunları buluştu
  |   |

Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından 22 Mayıs 2017 tarihinde Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde 1. Geleneksel Mezunlar Buluşması ve Lokma Günü Etkinliği gerçekleştirdi. 
Etkinliğe Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ali Ahmet Kilimcioğlu, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Vekil Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Selma Şen, Sosyal Hizmet Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fatih Şahin, Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sezgi Çınar Pakyüz, Ebelik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Funda Kosova, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Doç. Dr. Duygu Ilgın, Tıp Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi öğretim üyeleri, mezunlar ve fakülte öğrencileri katıldı.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Mezun Takip Komisyonu Başkanı Doç. Dr. Dilek Özmen yaptığı açılış konuşmasında, "Sevgili mezunlarımız, bugün sizlerle birlikte olmak ve gelecekteki meslektaşlarınız ile sizleri bir araya getirmek bizleri heyecanlandırıyor. Bir diğer heyecanımız da Üniversitemizde bu formatta düzenlenen ilk mezunlar buluşmasına Fakülte olarak imza atmamız. Üniversitelerin toplumdaki prestijini belirleyen ve görünür olmalarını sağlayan mezunlarıdır. Mezunlar kimler, nerede çalışıyorlar, hangi pozisyondalar, neleri başarmışlar, gibi birçok sorunun yanıtı çok şeyi anlatmakta ve bizlere de ayna tutmaktadır. Günümüzde üniversiteler, mezunlarının üniversite ile bağlarını sürdürmeleri için mezun buluşmaları yapmakta ve mezun dernekleri kurmaktalar. Mezun buluşmalarında mezunlar eski günlerini anmakta, uzun süredir görmedikleri arkadaşları ve hocaları ile hasret gidermektedir. Tabii bir de rekabetin yoğun olduğu kalite ve akreditasyon kavramlarının ön plana çıktığı günümüzde bu buluşmalar kurumların dış paydaşları olan mezunlarının görüşlerini alarak kendilerini geliştirmeleri içinde birer fırsat oluşturuyor" dedi. 
Özmen etkinliğin oluşturulmasında desteğini esirgemeyen başta Rektörümüz Prof. Dr. A. Kemal Çelebi ve tüm üniversite yönetimine, Yunusemre Belediye Başkanlığına, fakülte dekan vekili ve yardımcılarına, SBF Mezun Takip Komisyon üyelerine, üniversitemiz müzik topluluğuna, Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerinden oluşan Rekreasyonel Aktiviteler Topluluğuna, Manisa Seyahat Firmasına ve etkinliğe katılarak deneyimlerini paylaşan mezunlara teşekkür etti. 
Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ali Ahmet Kilimcioğlu da etkinliğin üniversitemizde bu alanda yapılan ilk geniş kapsamlı mezunlar buluşması olduğunu dile getirerek, üniversitenin diğer birimlerine örnek teşkil etmesi açısından önemini vurguladı. Lokmanın Manisa kültüründeki yerine de değinen Kilimcioğlu, Üniversitemizin bu tür etkinlikleri önemsediğini ve desteklediğini söyledi.
Açılış konuşmalarının ardından, Üniversitemiz Müzik Okutmanı Harun Baki ve ekibinin keyifli müzik dinletisi yer aldı. Program, Fakültemizin ilk mezunlarından olan Ebelik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nurgül Güngör Tavşanlı yönetiminde Hemşirelik Bölümü mezunlarından Nihal Müezzinler Evsine ve Serap Kaçar ile Ebelik Bölümü mezunlarından Emine Serap Sarıcan ve Ayşenur Gazan'ın deneyim paylaşımları ile devam etti.
Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerinden oluşan Rekreasyonel Aktiviteler Topluluğu, hazırladıkları aktivitelerle içeride ve dışarıda katılımcılara eğlenceli anlar yaşattı. Etkinlik sonunda etkinliğe katkı sağlayanlara teşekkür belgeleri verildi. Etkinlik Yunusemre Belediyesi sponsorluğuyla dökülen lokma ikramıyla sona erdi. Katılımcılar çok güzel bir gün geçirdiklerini ve etkinliğin devamlı olmasını istediklerini belirttiler. 
 
 
 
Haber: Protokol Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü ||  basin.cbu.edu.tr ||  basin@cbu.edu.tr ||  0236 201 10 70 ||  0236 201 10 71
 Okunma Sayısı:  693