Demirci Yerleşkesinde mezuniyet coşkusu yaşandı
  |   |

Eğitim Fakültesi ve Demirci Meslek Yüksekokulunun mezuniyet töreni, 25 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirildi. Tören, kampüste öğrencilere ve misafirlere yöresel keşkek ikramı ile başladı. Ardından protokol üyeleri, öğretim üyeleri ve mezunların katıldığı dev Türk bayrağı eşliğindeki mezuniyet yürüyüşü gerçekleştirildi. Eğitim Fakültesi önünden başlayan mezuniyet yürüyüşü, Çereşe meydanından Demirci Belediyesi hizmet binası önüne kadar devam etti. Demircililer de balkonlarından çiçek atarak mezuniyet coşkusuna ortak oldu. Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Ataç ve Demirci Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. İsmail Taşlı tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunuldu ve saygı duruşunda bulunuldu.
Demirci Meslek Yüksekokulunun 22'inci, Eğitim Fakültesinin 25'inci dönem mezunlarının verildiği törene Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Rektörümüz Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, Demirci Kaymakamı Mutlu Akyol, Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Ataç, Demirci Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. İsmail Taşlı, öğretim üyeleri ve mezunların aileleri ile Demircililer katıldı.
Mezuniyet töreninde konuşan Demirci MYO birincisi Hülya Akalp, "2017 yılı Demirci Meslek Yüksekokulu mezunları olarak hüzünlü, fakat bir o kadar da gururluyuz. Bu güzel günde öncelikle benden desteğini esirgemeyen, yanımda olduklarını daima hissettiren, beni sonsuz sevgisiyle büyüten aileme, bana bilgileriyle ışık tutan kıymetli hocalarıma ve çok değerli sınıf arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki mezun durumda olan tüm arkadaşlarım, okulumuzun bize kazandırmış olduğu birikimlerle ülkemize faydalı bireyler olacak ve sektörde varlığını güçlü bir şekilde hissettireceklerdir" dedi.
Eğitim Fakültesinden birincilikle mezun olan Fadime Öztürk ise, "Demirci'ye gelirken bize söylenen bir söz vardı. 'Demirci'ye bir gelen ağlar, bir de giden ağlar' diye. Gerçekten de öyle oldu. Gelirken çok ağladık, fakat giderken daha çok ağlıyoruz. Hayatımızdaki başlangıçlar güzeldir, bitişler ise zor. Tanışmalar heyecanlı ve umutlu, ayrılışlar ise acı. Hayatımızın bir sayfasını acı, tatlı anılarla kapatırken, diğer sayfasını yeni beklentiler ve umutlarla açıyoruz. Bizler mevsimlik bir çiçek gibi bu okuldan gelip geçiyoruz, başkalarının da gelip geçeceği gibi.  Ancak bizim buradaki mevsimimiz bitecek ve bizler başka iklimlerde de çiçek açacağız, yeni çiçekler yetiştireceğiz. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencileri olarak üzerimize aldığımız sorumlulukların farkındayız. Biliyoruz ki bir insan kolay yetişmiyor, ilmek ilmek dokumak gerekiyor. Bugüne kadar bize yapılan öz verilerin, emeklerin karşılığını verme zamanının geldiğine inanıyoruz. Öğrenmeye geldik, öğretmeye gidiyoruz. Bizden öncekilerden aldığımız bu meşaleleri, bizden sonrakilere devrediyoruz" diye konuştu.
Yrd. Doç. Dr. İsmail Taşlı, "Mezun öğrencilerimizin, yaygınlaştırdığımız bir tanımlama ile ara insan gücü değil, aranan insan gücü olmalarının çabası içerisindeyiz."
Demirci MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. İsmail Taşlı, "Bugün okulumuzdan 400 öğrenci mezun ediyoruz. Mezun öğrencilerimizin, yaygınlaştırdığımız bir tanımlama ile ara insan gücü değil, aranan insan gücü olmalarının çabası içerisindeyiz. Sevgili anne babalar, öğrencilerimiz bizim için iki yıllık emanetti. O emaneti bugün sizlerle buluşturuyoruz. Evlatlarınızdan gurur duyabilirsiniz, onlarla övünebilirsiniz. Sevgili öğrenciler, eğitim hayatınız boyunca sizin gönüllerinize birer yıldız işlemeye çalıştık. O yıldızları keşfederseniz içinde insan sevgisini göreceksiniz, adaleti göreceksiniz, çevreye saygıyı göreceksiniz, bilime saygıyı göreceksiniz, kendi milli değerlerimizi merkeze almak kaydıyla evrensel değerlere saygıyı göreceksiniz. Size tavsiyem şudur ki, kendinizi aşmanın çabası içinde olun. Çünkü siz dünyada kendi yaşıtınız olan gençlerle yarışacaksınız. Bu yarışta geri kalmamak için bütün çaba sizlere düşüyor" dedi.
Prof. Dr. Ahmet Ataç, "Yarının fikri hür, vicdanı hür, duruşu dik öğrencilerini yetiştirmeye şu an söz verin."
Eğitim Fakültesi Dekanı Dekan Prof. Dr. Ahmet Ataç mezunlara seslenerek, "Değerli mezunlarımız, size verilen ömür sermayesini, müsrif ve hoyratça kullanmayın. Bu emaneti teslim edinceye kadar, emanette emin olalım. Yarının fikri hür, vicdanı hür, duruşu dik öğrencilerini yetiştirmeye şu an söz verin. Sizler de yaptığınız işlerde herkesin takdir edeceği ürünleri ortaya koyun. Sadece anne babalardan şu ricada bulunacağım. Çocuklarınızın üzerinden ellerinizi çekmeyiniz. Onları büyütüyorsunuz, yetiştiriyorsunuz, onlar en değerli varlıklarımız. Siz de sevgili arkadaşlar, anne babalarınızın kıymetini kesinlikle ve kesinlikle bilin, onlardan başka yar, onlardan başka yaslanacak bir sine yoktur.  Hepinizi tebrik ediyor katıldığınız için teşekkür ediyorum" dedi. 
Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, "Medeniyet iddiamızın en güçlü kaynağı sizlersiniz."
Rektörümüz Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, "Her şeyimiz, geleceğimiz, inancımız, umudumuz sevgili gençler ve değerli anne babalar, bugün burada bir mutluluğu hep birlikte paylaşıyoruz. Değerli velileri böyle güzel evlatlar yetiştirdikleri için yürekten kutluyorum. Eğitim Fakültemiz ve Meslek Yüksekokulumuzun değerli mezunlarını canı gönülden tebrik ediyorum. Yolunuz açık olsun, bahtınız açık olsun, Allah yar ve yardımcınız olsun. Allah'a emanet olunuz" diye konuştu. 
Mustafa Hakan Güvençer, "Çıktığınız yolda biz sizden güç alacağız, siz bize güç vereceksiniz."
Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer ise, "Ben de bu güzel anda sizin mutluluğunuzu, coşkunuzu en az sizler kadar yaşıyorum. Sizleri şahsım, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve büyük Türk milleti adına en iyi dileklerimle selamlıyorum. Sizleri seviyoruz, sizlere güveniyoruz, sizlerle gurur duyuyoruz. Bugün diplomanızı aldığınız andan itibaren, artık bizlerin yol arkadaşı, mesai arkadaşısınız. Çıktığınız yolda biz sizden güç alacağız, siz bize güç vereceksiniz. Allah yolunuzu, bahtınızı açık etsin, Bütün mezun kardeşlerimi Allah'a emanet ediyorum. Anne babalarınızı yürekten kutluyorum" dedi. 
Tören, Eğitim Fakültesini 1.likle bitiren Fadime Öztürk, ikinci Azat Alp, üçüncü Mihriban Erkmen ile Demirci Meslek Yüksekokulunu 1.likle bitiren Hülya Akalp, ikinci Selcan Keskin, üçüncü Ayşenur Korkmaz'a ödüllerinin takdim edilmesi, tüm mezunların mezuniyet belgelerinin verilmesi ve keplerin coşkuyla havaya fırlatılması ile sona erdi.
 
Haber: Protokol Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü ||  basin.cbu.edu.tr ||  basin@cbu.edu.tr ||  0236 201 10 70 ||  0236 201 10 71
 Okunma Sayısı:  327