MCBÜ Değişim Programları Ders Havuzu Anketi

İlan Tarihi:19.08.2020 10:08:00
Güncelleme Tarihi:19.08.2020 10:20:00
 

Anket linki: http://u.mcbu.edu.tr/0qh

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Uluslararası Ofisi olarak, üniversitemiz uluslararasılaşma stratejisi doğrultusunda öğrenci ve personel hareketliliklerinin yanı sıra uluslararası partnerlerimizin de sayısını arttırma misyonu ile hareket etmekteyiz. Bu kapsamda yurt dışına yönelik hareketlilik sayılarımız her yıl düzenli olarak artmakta ve buna bağlı olarak da Üniversitemize her yıl artan oranda hibe tahsis edilmektedir. 

Amacımız, üniversitemiz uluslararası hareketlilik sayılarını yurt dışına yönelik olarak arttırdığımız gibi yurt dışından üniversitemize doğru da arttırmaktır.

Bu kapsamda, üniversitemizdeki siz değerli akademisyenlerin yardımıyla yurt dışından gelecek olan öğrencilere yönelik olarak “EXC” (Exchange-Değişim) kodlu ders havuzu oluşturulacaktır. Bu ders havuzuna akademik personelimiz uzmanlık alanlarıyla ilgili ders ekleyebileceklerdir. Değişim Programları Ders Havuzu’ndaki dersler yüz yüze olabileceği gibi, online olarak da yürütülebilecektir. Ayrıca önerilecek ders, akademik personelimizin bölümünde yer alan müfredat dersi olabileceği gibi, üniversitemiz eğitim kataloğunda olmayan bir ders de olabilecektir. 

Değişim Programları Ders Havuzu’nun sağlıklı bir şekilde oluşturulması amacıyla üniversitemiz akademik personelinin değerli fikirlerini almak için bir anket hazırlanmıştır. Anketin içeriği ve nasıl doldurulacağı ile ilgili olarak Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet ATAÇ’ın videolu anlatımı yukarıda yer almaktadır. Ankete ulaşmak için: http://u.mcbu.edu.tr/0qh

Katkılarınız ve anlayışınız için şimdiden teşekkür ederiz.

 

Manisa Celal Bayar Üniversitesi

Uluslararası Ofisi