İslâm Bilim Tarihi Araştırmacısı Prof. Dr. Fuat Sezgin'in Daha İyi Tanıtılması İçin Protokol İmzalandı

İlan Tarihi:8.02.2019 14:35:00
 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan "2018/6 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi" ile 30 Haziran 2018 tarihinde hayatını kaybeden İslâm Bilim Tarihi Araştırmacısı Prof. Dr. Fuat Sezgin’in daha iyi tanıtılması için 2019 yılı "Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı" olarak ilan edilmişti.

Bu kapsamda; Fuat Sezgin İslâm Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı tarafından, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 20 devlet kurumu ve Üniversitemizin de yer aldığı 61 üniversite arasında protokol imzalandı. 7 Şubat 2019 tarihinde Fuat Sezgin İslâm Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfında gerçekleşen protokol imza törenine, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Muzaffer Tepekaya katıldı.

Protokol kapsamında, İstanbul genelinde ve Türkiye'nin farklı bölgelerinde Prof. Dr. Fuat Sezgin'in gençler tarafından tanınması ve daha geniş kitlelere ulaşması için çeşitli programlar düzenlenecek. İstanbul genelinde iki farklı otobüs okulları ve meydanları dolaşacak,  Prof. Dr. Fuat Sezgin ile alakalı belgeseller gösterilecek ve sergiler açılacak.

Protokol imza töreninin ardından, Fuat Sezgin İslâm Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı Başkanı Mecit Çetinkaya ve protokolü imzalayan temsilciler, İBB'nin Prof. Dr. Fuat Sezgin için hazırladığı otobüsleri gezdi.

İmzalanan protokol çerçevesinde, yıl boyunca 666 etkinlik düzenlenecek. Bu kapsamda Üniversitemiz tarafından da 13 Mart 2019 tarihinde, Prof. Ümit Doğay Arınç Kültür Merkezinde, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Kaçar’ın konuşmacı olduğu “İslâm Medeniyetinin Dünya Medeniyetine Yaptığı Katkılar ve Prof. Dr. Fuat Sezgin” konulu konferans düzenlenecek. Prof. Dr. Fuat Sezgin, Üniversitemiz web sayfasında ayrılan özel bir bölümde de tüm yönleriyle tanıtılıyor.


686 görüldü.    0 Paylaşıldı
1 1
Protokol Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü - Telefon: 0236 201 10 70 - Faks: 0236 201 14 53 - E-Posta : basin@cbu.edu.tr - Web: basin.cbu.edu.tr
686
© Copyright MCBÜ Bilgi İşlem Daire Bşk.   ||   Web Sitesi Kullanım Politikası :