İzmir Depreminde Enkaz Altından 91 Saat Sonra Kurtarılan Ayda Bebeğin Annesi MCBÜ Mezunu Fidan Keskin Gezgin Anısına Çınar Fidanı Ekimi Gerçekleştirildi

İlan Tarihi:10.03.2021 16:09:00
Güncelleme Tarihi:11.03.2021 13:38:00
 

“Yeşil ve çevreci kampüs” oluşturma çabalarını kararlılıkla ve artırarak sürdüren Manisa Celal Bayar Üniversitesi, çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Bu çerçevede, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Yerleşkesi ’nde 20 adet çınar fidanı toprakla buluştu.

Ağaçlandırma etkinliğine, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Kazaz, Prof. Dr. Ramazan Gökbunar, Prof. Dr. Kıvanç Günhan, Genel Sekreter V. Doç. Dr. Bora Canbula, Rektör Danışmanları Prof. Dr. Asena Gülova, Doç. Dr. Umut Burak Geyikçi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cüneyt Yenal Kesbiç ile Manisa Orman İşletme Müdürü İlker Özdemir, Müdür Yardımcısı Şahin Dönertaş, Manisa Ağaçlandırma ve Toprak Muhafaza Şefi Yeşim Ütni Berk katıldı.

Gerçekleştirilen etkinlikte, 30 Ekim 2020 yılında meydana gelen İzmir depreminde enkaz altından 91 saat sonra kurtarılan Ayda bebeğin annesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu merhum Fidan Keskin Gezgin anısına da çınar fidanı ekimi yapılarak hatırasını yaşatmak noktasında adım atıldı.

Rektör Ataç, “Doğal afetler insanlığın en büyük gerçeği. Depremlerin insanları öldürmediği yapılan binalardaki eksikliklerin, hataların sebep olduğu da başka bir gerçek. Bugün burada farkındalık oluşturmak ve üniversitemizden mezun merhum öğrencimiz Fidan Keskin Gezgin hatırasını yaşatmak için bulunuyoruz. Onun anısına ekimini gerçekleştirdiğimiz bu fidanla geleceğe umut yeşertmek istiyoruz.” İfadelerini kaydederek etkinlikte yer alan Fidan Keskin Gezgin ’in eşi Uğur Gezgin’e hitaben “Manisa Celal Bayar Üniversitesi ailesi olarak her zaman yanınızdayız. Size sabır ve başsağlığı diliyoruz.” dedi. Oldukça duygulanan Uğur Gezgin, Rektör Ataç’a teşekkür etti.

Etkinliğin sonunda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç, “Yeşil Kampüs çalışmalarımız devam ediyor. Öğrencilerimize ve gelecek nesillere daha yeşil ve daha yaşanabilir alanlar bırakmayı hedefliyoruz. Yaşam kalitesi yüksek ve doğa dostu yerleşkeleri ile tüm topluma örnek olma gayretimiz sürecek. Üniversitemiz bu kapsamdaki çalışmalarına ara vermeden devam edecektir” ifadelerini kullandı.

 


290 görüldü.    0 Paylaşıldı
_DSC1266 _DSC1287 _DSC1268 _DSC1281 _DSC1275 _DSC1271
Protokol Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü - Telefon: 0236 201 10 70 - Faks: 0236 201 14 53 - E-Posta : basin@cbu.edu.tr - Web: basin.cbu.edu.tr
290