MCBÜ Rektörlüğü, Manisa Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında “Bizim Yunus” Projesi İş Birliği Protokolü İmzalandı

İlan Tarihi:11.03.2021 15:31:00
Güncelleme Tarihi:11.03.2021 15:32:00
 

Manisa Celal Bayar Üniversitesi, 2021'in Cumhurbaşkanlığı tarafından “Yunus Emre ve Türkçe Yılı” ilan edilmesi kapsamında çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Bu kapsamda, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Manisa Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile bir araya gelerek “Bizim Yunus” Projesi iş birliği protokolüne imza attı. 

MCBÜ Rektörlük Yönetim Kurulu Toplantı Salonunda gerçekleşen iş birliği protokolü toplantısında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç, Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk ile Manisa Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür V. Mustafa Feridun Gülgeç imza attı.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç konuşmasında üniversite olarak Yunus Emre Yılı’nın hakkının verilmesini, Yunus Emre’nin felsefesinin gençlerimiz tarafından anlaşılmasını, bu öğretilerin çocuklarımıza aktarılmasını ziyadesiyle önemsediklerini belirterek, “Bu protokolün çocuklarımızın Manisa halkıyla buluşmasına, tarihimizi öğrenmesine ve kültürel gelişimine katkı sunmasını ümidiyle, üniversitemizin kaynaklarının gençlerin gelişimine aktarılmasını sağlayacak olan bu örnek projenin hayırlara vesile olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

Kurumlar arası işbirliğinde yeni bir adım olan proje çerçevesinde yapılan protokolün amacı; Manisa Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Çocuk Evleri ve Çocuk Destek Merkezi’nde bakımı sağlanan gençlerin, Kula İlçemizde bulunan Yunus Emre ve Taptuk Emre Türbelerini Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nin görevlendireceği uzman eşliğinde ziyaret etmeleri, Kula Volkanik Jeopark ve Kula Peri Bacalarını yerinde keşfetmeleri ile Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı spor kompleksinde antrenörler eşliğinde sosyal ve sportif faaliyetlerde bulunmalarını sağlayarak; herkese faydalı olma ülküsünde olan Büyük Şair Yunus Emre’nin kapsayıcı ahlâkının dünya çapında tanınmasına ve erdemli nesillerin yetiştirilmesine katkı sunmaktır.

 


479 görüldü.    0 Paylaşıldı
_DSC1404s _DSC1409s
Protokol Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü - Telefon: 0236 201 10 70 - Faks: 0236 201 14 53 - E-Posta : basin@cbu.edu.tr - Web: basin.cbu.edu.tr
479