Manisa Celal Bayar Üniversitesi Kadın ve Aile Araştırma ve Uygulama Merkezi Online Konferansları Başladı

İlan Tarihi:30.10.2020 09:06:00
Güncelleme Tarihi:30.10.2020 09:08:00
 

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Kadın ve Aile Araştırma ve Uygulama Merkezi (MCBÜKAM) online konferansları, “Antik Çağ’da Kadın” konulu konferans ile başladı. Konferans, MCBÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Gözde Şakar tarafından verildi.

Online konferans dizisinin açılış konuşmasını yapan MCBÜ Kadın ve Aile Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ülviyye Aydın, konferansları 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı boyunca devam ettireceklerini dile getirerek, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı ve ilk konferansı verecek olan Dr. Öğr. Üyesi Gözde Şakar’a teşekkür etti.

Dr. Öğr. Üyesi Gözde Şakar kadın ve aile kavramlarının; sosyoloji, psikoloji, felsefe, edebiyat, tarih, antropoloji gibi pek çok beşeri bilimin ilgilendiği disiplinlerarası kavramlar olduğunu ve kadın çalışmalarının bu alanlarda giderek daha da artan oranda vurgulandığını dile getirerek, “Antik Çağ toplumlarında kadına bakış, kadının algılanması, kadına verilen sosyal roller ve kadının günlük hayatını anlatacağım bu konferansın, bugünkü kadın çalışmalarına katkı sağlamasını ve farklı disiplinlerde çalışan öğretim üyelerimiz ile öğrencilerimiz açısından da ilginç olmasını umut ediyorum” ifadelerini kullanarak; “Tarih Öncesi Dönemlerle, İlk Tarih Çağlarında Kadın”, “Hellen Uygarlığında Sosyal Roller ve Kadın, “Roma Uygarlığında Sosyal Roller ve Kadın” ile “Öteki Kadınlar: Heteiralar-Groteskler” konu başlıklarında bilgiler paylaştı.


413 görüldü.    0 Paylaşıldı
Kadın Araştırmaları ve Aile Merkezi_1 Kadın Araştırmaları ve Aile Merkezi_6 Kadın Araştırmaları ve Aile Merkezi_2 Kadın Araştırmaları ve Aile Merkezi_3 Kadın Araştırmaları ve Aile Merkezi_5 Kadın Araştırmaları ve Aile Merkezi_4
Protokol Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü - Telefon: 0236 201 10 70 - Faks: 0236 201 14 53 - E-Posta : basin@cbu.edu.tr - Web: basin.cbu.edu.tr
413