Manisa Celal Bayar Üniversitesi ile Salihli OSB Arasında Sanayi İş Birliği

İlan Tarihi:12.03.2020 16:49:00
Güncelleme Tarihi:12.03.2020 16:50:00
 

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç, üniversite-sanayi iş birliği programı hakkında bilgi vermek üzere, Salihli Belediye Başkanı ve aynı zamanda Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kayda’yı makamında ziyaret etti.    

Rektör Ataç’ın beraberinde, Rektör Danışmanları Doç. Dr. Bora Canbula ve Nihat Akyol, Salihli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Karğın, Salihli Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Cihangir Alaca da hazır bulundu. Üniversite-sanayi iş birliği programını Manisa OSB’de başarıyla uyguladıklarını anlatan Rektör Ataç, “Salihli OSB, bulunduğu konum itibariyle yatırımcılardan ve firmalardan yoğun talep alıyor. Aynı uygulamayı, Üniversitemiz ve Salihli OSB iş birliğinde sanayicilerimize ve firmalarımıza yönelik olarak teknolojik yenilikler, kalite yönetimi, üretim ve verimlilik konularında vermek istiyoruz” dedi.

Ziyaretlerinden dolayı Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç ile heyetine teşekkür eden Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, son yıllarda yaptıkları yatırımlarla Salihli OSB’nin bölgenin sanayi merkezlerinden birisi haline geldiğini söyledi. OSB 2. Etapta 30 firmaya yer tahsisi yaptıklarını belirten Başkan Kayda “OSB’de pek çok sektörde üretim yapılmaktadır. Tüm yatırımlarıyla güçlenen Salihli OSB, bölgenin cazibe merkezi oldu. İşsizlerin de umudu olan Salihli OSB, Ocak 2020 itibari ile en yüksek istihdam sayısına ulaşmıştır. Faaliyet gösteren firmalarımızda toplam 3 bin 829 kişi istihdam edilmektedir” dedi. OSB’deki doğalgaz çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini ve doğalgazın OSB’ye ekonomik anlamda değer katacağını vurgulayan Başkan Kayda, “Şu an 1.Etap ve 2.Etaptaki inşaatı devam eden firmalarımızın üretime geçmesiyle birlikte, hem Salihli OSB’deki üretim artacak, hem de istihdam sayısı 10 binlere ulaşacaktır” diye konuştu.

Ziyarete, Belediye Başkan Yardımcıları Metin Durmaz, Mahmut Süreyya Karaoğlu ve İbrahim Karaca ile Başkan Danışmanı Nuri Kaya da eşlik etti.

 


240 görüldü.    0 Paylaşıldı
_DSC1300 _DSC1307
Protokol Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü - Telefon: 0236 201 10 70 - Faks: 0236 201 14 53 - E-Posta : basin@cbu.edu.tr - Web: basin.cbu.edu.tr
240