Manisa Celal Bayar Üniversitesi ve Kültür Bakanlığı Ortak Projesi Aigai Kazısı İle Yunusemre Belediye Başkanlığı Arasında Protokol İmzalandı

İlan Tarihi:29.07.2020 10:46:00
Güncelleme Tarihi:29.07.2020 10:55:00
 

Manisa Celal Bayar Üniversitesi ve Kültür Bakanlığı’nın ortak projesi olarak yürütülen Aigai Kazısı ve Yunus Emre Belediye Başkanlığı arasında bir protokol imzalandı.

Yunusemre Belediyesi, Köseler Mahallesi yakınlarında tarihi M.Ö 8. yüzyıla dayanan Aigai Antik Kentinde yürütülen kazı çalışmalarına destek verecek. Yürütülecek çalışma kapsamında protokol imzalanırken; imza törenine Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak, Kazı Başkanı Manisa Celal Bayar Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yusuf Sezgin katıldı. Antik kentte yürütülen kazı çalışmaları hakkında bilgi veren Sezgin, Yunusemre Belediyesi’ne desteğinden dolayı teşekkür etti. Kazı Başkanı Sezgin konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Bölgede yürütülen çalışmalar önemli bir noktaya geldi. Desteklerin artması bölgenin tanıtımı açısından büyük önem arz ediyor.” diye konuştu. 

Kentin tarihi kültürel dokularını öne çıkarmak istediklerini aktaran Belediye Başkanı Çerçi ise bu yıl da kazı çalışmalarına verecekleri desteği sürdüreceklerini aktardı. Başkan Çerçi yaptığı açıklamada, “Geçen yıllarda olduğu gibi biz de ilçemizdeki tarihi değerin ortaya çıkarılması için desteğimizi sürdüreceğiz. Yunusemre Belediyesi olarak kazı ekibine ekipman, ulaşım, yemek, lojistik hizmetleri ile personel konusunda katkı sunacağız” dedi. 


268 görüldü.    0 Paylaşıldı
yunusemre mcbü aigai imza _1_ yunusemre mcbü aigai imza _3_ yunusemre mcbü aigai imza _2_
Protokol Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü - Telefon: 0236 201 10 70 - Faks: 0236 201 14 53 - E-Posta : basin@cbu.edu.tr - Web: basin.cbu.edu.tr
268