Manisa Celal Bayar Üniversitesi ve Yunusemre Belediyesi Arasında İş Birliği Toplantısı Gerçekleştirildi

İlan Tarihi:20.04.2021 12:10:00
Güncelleme Tarihi:6.05.2021 10:42:00
 

Manisa Celal Bayar Üniversitesi ve Yunusemre Belediyesi arasında çeşitli alanlarda iş birliği geliştirmek üzere üniversitenin farklı merkez ve fakülte yöneticilerinin katıldığı bir toplantı gerçekleştirildi.
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğünde gerçekleştirilen toplantıya, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kıvanç Günhan, Yunusemre Belediyesi Başkan Yardımcısı Şule Uygur, MCBÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Taş, MCBÜ Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Murat Demet, MCBÜ Kadın ve Aile Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ülviyye Aydın ve Müdür Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Gönüllü Atakan ile Dr. Öğr. Üyesi Mina Furat, MCBÜ Manisa ve Yöresi Türk El Sanatları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Kadir Adamaz, Yunusemre Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü Orhan Güzel, Kütüphaneler Müdürü Gökhan Özak ve Halkla İlişkiler Müdürü Arzu Yerkezanoğlu katıldı.
MCBÜ Kadın ve Aile Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından, Yunusemre Belediyesi personeli ve Belediyenin destek olduğu kadın gruplarına toplumsal cinsiyet eşitliği eğitimi verilmesi, Belediyenin kadın kooperatiflerine yönelik olarak yaptığı çalışmalara MCBÜ Manisa ve Yöresi Türk El Sanatları Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin entegre edilmesi, MCBÜ Spor Bilimleri Fakültesi’nin sportif faaliyetler konusunda Belediyeye katkıda bulunması ve Belediyenin yürüttüğü aile danışma çalışmaları hususunda ise MCBÜ Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı tarafından eğitici eğitimleri verilmesi toplantıda görüşülen başlıklar arasında yer aldı.
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kıvanç Günhan yaptığı konuşmada, "Aynı şehirde aynı amaçlar için çalışan iki kurumuz. Bu amaçlara ulaşmak için çalışmalarımızı birleştirmek ve bunu sürdürülebilir kılmak istiyoruz" ifadelerini kaydederken, Yunusemre Belediyesi Başkan Yardımcısı Şule Uygur da, "Rektör Prof. Dr. Sayın Ahmet Ataç’ın Manisa Celal Bayar Üniversitesi ile Manisa’mızın entegre olmasına çok önem verdiğini görüyoruz. Bu da bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Toplantının verimli sonuçlar doğuracağına gönülden inanıyor ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum" şeklinde konuştu.  

 

 

 


789 görüldü.    0 Paylaşıldı
_DSC0844 _DSC0848 _DSC0846 _DSC0845
Protokol Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü - Telefon: 0236 201 10 70 - Faks: 0236 201 14 53 - E-Posta : basin@cbu.edu.tr - Web: basin.cbu.edu.tr
789
© Copyright MCBÜ Bilgi İşlem Daire Bşk.   ||   Web Sitesi Kullanım Politikası