Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetiminden Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Ataç’a Tebrik Ziyareti

İlan Tarihi:29.08.2019 15:33:00
 

Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sait Cemal Türek, Yönetim Kurulu Üyesi Semih Vardarer, Denetim Kurulu Üyeleri Doğan Çelik ile Faruk Can ve Başkan Danışmanı Nihat Akyol, Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Ataç’a tebrik ziyaretinde bulundular.

Sait Cemal Türek, Prof. Ataç’ı Manisa Celal Bayar Üniversitesine Rektör olarak atanması nedeniyle kutlayarak, “Bölgemiz, 1960’lı yılların başında ülkemizde sanayileşmenin başlamasıyla birlikte ilk kurulan OSB’lerden birisidir. Kurulduğu günden bu yana hem fiziksel hem de altyapı hizmetleri anlamında planlı bir şekilde büyümüş ve gelecekte doğacak ihtiyaçları öngörüp takvimine alarak bunlar için gerekli yatırımları yapmıştır. Bu da bizim hep bir adım ileride olmamızı sağlamıştır. Türkiye’nin en büyük Organize Sanayi Bölgesi olan Manisa Organize Sanayi Bölgesi ile Üniversitemizin birbirine her zaman ihtiyacı vardır. Bu anlamda işbirliğimizi en yüksek seviyeye çıkarmak istiyor, size ve ekibine başarılar diliyorum” dedi.

Prof. Dr. Ahmet Ataç da nazik ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Üniversitenin sanayiye, sanayinin de  üniversiteye sağlayacağı katkılar, diğerinin gelişmesine ve güçlenmesine önemli destek sağlayacaktır. Sanayinin dönüştürülmesi için üniversite-sanayi işbirliği kritik bir öneme sahiptir” dedi.

Protokol Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü - Telefon: 0236 201 10 70 - Faks: 0236 201 14 53 - E-Posta : basin@cbu.edu.tr - Web: basin.cbu.edu.tr