Üniversitemizde TÜBİTAK Destekleri Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

İlan Tarihi:27.11.2019 16:58:00
Güncelleme Tarihi:27.11.2019 17:01:00
 

“TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı ve Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı” tarafından desteklenen projeler ile ilgili TÜBİTAK Bilim ve Toplum Programları Müdürü Müjdat Engin tarafından 26.11.2019 tarihinde üniversitemiz Prof. Ümit Doğay Arınç Kültür Merkezinde bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına Rektörümüz, rektör yardımcıları, dekanlar, öğretim elemanları ve çok sayıda öğrenci katılım gösterdi.

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Ataç yaptığı konuşmasında “Akademisyen olsanız kendiniz ve kurumunuz için proje verme, özel sektörde çalışmanız durumunda patronunuz ve şirketiniz için proje yapmaya ihtiyacınız var. Kendi işinizin patronu olduğunuz zaman ise çalışanlarınızdan projeler beklemek ve onlara bu konuda yol göstermek noktasında bir bilgi birikimine ihtiyacınız var. Bu doğrultuda devletimiz bizlere destek vermek istiyor ve bu desteğe ulaşmanın yolunu ilgililere öğretin diyerek yaygınlaştırma çalışmalarında bulunuyor. Bizler de bekliyoruz ki hayalleriniz olsun ve hayallerinizi gerçekleştirmek için projeler yazabilecek kabiliyetiniz olsun” ifadelerini kullandı.

TÜBİTAK Bilim ve Toplum Programları Müdürü Müjdat Engin ise konuşmasında, “TÜBİTAK’ın kurulduğu 1963 yılından beri ülkemizin güçlü yarınları için gece gündüz çalıştığını, devletimizin imkânlarını seferber ederek özellikle insan kaynağına yatırım yapan bir kurum olduğunu” belirtti. Ayrıca Engin, TÜBİTAK tarafından desteklenen 4004, 4005, 4006, 4007 kodlu projeler ve lisans – lisansüstü öğrencilere yönelik olarak hazırlanan burs programları hakkında detaylı bilgiler de verdi. İnsan kaynağını imkânlar çerçevesinde nitelikli hale getirerek ülkemizin yarınlarını daha güçlü oluşturmak hedefiyle ‘Bilim ve Toplum Programları’ konusunda yürütülen çalışmaları detaylarıyla anlattığı konuşmasından sonra Engin, öğretim elemanlarımızdan ve öğrencilerimizden gelen soruları cevaplayarak yapılan önerileri dikkate alacaklarını ifade etti.

1 2 3 4 5
Protokol Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü - Telefon: 0236 201 10 70 - Faks: 0236 201 14 53 - E-Posta : basin@cbu.edu.tr - Web: basin.cbu.edu.tr