Yurtdışından Üniversitemize Gelen Staj Öğrencileri Manisalılarla Buluştu

İlan Tarihi:4.09.2019 15:53:00
Güncelleme Tarihi:4.09.2019 15:55:00
 

Yurtdışından Erasmus Öğrenci Staj Hareketliliği kapsamında Üniversitemize gelen staj öğrencilerinin ortak çalışması sonucunda, Manisa Forum Magnesia’da “Erasmus Info Days” düzenlendi. 

İlki 2017 yılında yapılan ve tüm Avrupa çapında Erasmus+ hakkında farkındalık yaratılmasına ve Erasmus+ proje sonuçlarının paylaşılmasına yönelik olarak düzenlenen “Erasmus Info Days” (Erasmus Bilgilendirme Günleri) ile Erasmus+’nın potansiyel yararlanıcısı tüm hedef grupların (kamu, kurumları, sivil toplum kuruluşları, öğrenciler, gençler, tüm vatandaşlar) deneyimlerini paylaşabilecekleri etkinlikler gerçekleştirmek amaçlanıyor. 

Üniversitemiz, “Erasmus Bilgilendirme Günleri” kapsamında, Forum Magnesia’da halka açık olarak Erasmus+ programlarını tanıtıcı bir etkinlik gerçekleştirdi. Çeşitli rekreatif programlarla renklendirilen Erasmus Bilgilendirme Günleri, Manisalıların yoğun ilgisini çekti.

Bu etkinlikle, Erasmus+ stajı kapsamında Romanya Romanya 1 Decembrie 1918 University ve Polonya The State University of Applied Sciences in Plock’tan Üniversitemize gelen Avrupalı öğrencilerle Manisalıların dil bariyeri ortadan kaldırıldı ve Erasmus’un birleştirici gücü vurgulandı. 

“Erasmus Info Days”, belirli zaman aralıklarına ayrılan üç farklı rekreatif etkinlik ile gerçekleşti. 

İlk etkinlik olan “Tongue Twisters”te, yurt dışından Üniversitemize gelen öğrencilerin ana dillerinde hazırlanmış kelimeleri telaffuz etmeleri istendi. Katılımcılar da istedikleri Türkçe bir kelimeyi öğrencilerimize öğrettiler. 

İkinci etkinlik olan “Crocodile Game”de, Erasmus öğrencilerinin ya da katılımcıların ellerindeki kartlarda yazılı İngilizce ve Türkçe kelimelerin konuşulmadan sadece hareketler ile tahmin edilmesi istendi. Yoğun katılım, dil bariyeri olmadan da anlaşılabileceğini ve ortak bir zeminde buluşulabileceğini gösterdi.  

Katılımcılar etkinlik sonunda, “Erasmus Info Days” için hazırlanmış olan ve Erasmus’un birleştirici gücünü temsil eden çerçevede, yurtdışından ülkemize gelen staj öğrencileri ile fotoğraf çektirdi. Yoğun katılım, farklı kültürlerin bir anı paylaşabileceklerinin ve ortak bir zeminde buluşabileceklerinin göstergesiydi.