“Yunus Emre Kitap Kumbarası” Projesi İş Birliği Protokolü İmzalandı

İlan Tarihi:19.03.2021 15:16:00
Güncelleme Tarihi:19.03.2021 21:43:00
 

Manisa Celal Bayar Üniversitesi, 2021 yılının Cumhurbaşkanlığı tarafından “Yunus Emre ve Türkçe Yılı” ilan edilmesi kapsamındaki çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda Manisa Celal Bayar Üniversitesi; Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü birlikteliğinde “Yunus Emre Kitap Kumbarası” Projesi iş birliği protokolüne imza attı. 

MCBÜ Rektörlük Yönetim Kurulu Toplantı Salonunda gerçekleşen iş birliği protokol toplantısında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kazaz, Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Araştırma ve Koordinasyon Genel Müdürü Dr. Mehmet Ata Öztürk, Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Danışmanı Tolga Özenç Özençel bulundu.

Kurumlar arası iş birliği çerçevesinde yıl boyunca düzenlenecek etkinliklerden biri olan “Yunus Emre Kitap Kumbarası” projesi ile gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve kitap okuma alışkanlığı kazanmalarına yönelik fayda sağlamak için okullarda kütüphaneler oluşturulacak, ilgili kütüphanelere konulacak kitaplar, geri dönüşüm malzemeleri kullanılarak yapılacak olan kitap kumbaralarıyla sağlanacaktır. Geri dönüşüm malzemelerinden oluşturulacak kitap kumbaraları üniversite bünyesindeki okullara yerleştirilecek, toplanan kitaplar da proje kapsamında köy okullarında oluşturulacak kütüphanelere teslim edilecektir.

Proje kapsamında yapılacak faaliyetler aracılığıyla, çağının ötesinde bir şair olan Yunus Emre’nin; dil, din, ırk ayrımı olmaksızın ortaya koyduğu eserlerinin geleceğimizin güvencesi olan gençlere ulaştırılması ve bu maneviyatı kendi hayatlarına işlemeleri hedeflenmektedir. 

Protokol imza törenindeki konuşmasında Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç göreve geldiklerinden bu yana Manisa’daki tüm paydaşlar ve kurumlarla iş birliği içinde olduklarını ifade ederek “Üniversite olarak hayata geçirdiğimiz protokoller zinciri geçtiğimiz haftalarda sağlıkla devam etti. Bugün burada bu halkayı daha da geliştirmeyi hedefliyoruz.” açıklamalarında bulundu. Bakanlığın projeye Genel Müdürlük düzeyinde verdiği destek için Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve emeği geçenlere teşekkür eden Rektör Ataç, protokolün hayırlara vesile olmasını diledi.


767 görüldü.    0 Paylaşıldı
_DSC1909 _DSC1912 _DSC1924 _DSC1916
Protokol Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü - Telefon: 0236 201 10 70 - Faks: 0236 201 14 53 - E-Posta : basin@cbu.edu.tr - Web: basin.cbu.edu.tr
767
© Copyright MCBÜ Bilgi İşlem Daire Bşk.   ||   Web Sitesi Kullanım Politikası