Sağlık Hizmeti

SAĞLIK HİZMETLERİ

SAĞLIK HİZMETLERİNİN YERİ VE KAPSAMI


Öğrencilerimizin sağlık sorunları yaşamaları halinde başvuracakları birim Öğrenci Merkezi binasında hizmet veren Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Yerleşkesi Polikliniğidir. Polikliniğimizde birinci basamak sağlık hizmetleri (poliklinik hizmetleri, bazı acil müdahaleler, laboratuvar tetkikleri için kan alma, enjeksiyon, pansuman vb.) yapılmaktadır.

NASIL YARARLANILIR?


Öğrencilerimiz, Personel ve yerleşkeye herhangi bir nedenle gelen sosyal güvencesi olan herkes herhangi bir sağlık problemi ile karşılaştığında kampüs içerisinde yer alan Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Yerleşkesi Polikliniğine başvurabilmektedir. Yabancı uyruklu öğrenciler SGK’dan genel sağlık sigortası işlemini yaptırdıktan sonra başvurabilmektedir. 5510 sayılı sosyal güvenlik ve genel sağlık sigortası kanununun tüm hükümlerinin 01.01.2012 tarihinde uygulamaya konulması nedeniyle tüm öğrenciler öncelikle anne ve babasının güvencesi kapsamında muayene olabilmektedirler. Ailesinin güvencesi olsa dahi 25 yaşından büyük olan öğrencilerimiz genel sağlık sigortası ile bakılmaktadır.  Ailesinin güvencesi olmayan öğrencilerin ise 5510 sayılı sosyal güvenlik ve genel sağlık sigortası kanununun 01.04.2017 tarihinde yapılan değişikliklerini incelemesi gerekmektedir.
 

YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLER


Üniversitemize ilk kayıt tarihinizden itibaren 3 ay içinde Sosyal Güvenlik Kurumuna "Genel Sağlık Sigortalısı" olmak için başvuru yapmanız gerekmektedir.
 

 
 
ADRES: MCBÜ Şehit Prof. Dr. ilhan Varank Yerleşkesi, Öğrenci Merkezi Binası Giriş Katı
HİZMET GÜNLERİ: Hafta içi saat 08:00-12:30 - 13:30-17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
İLETİŞİM: 0 (236) 201 2807

Sağlık Hizmeti Genel Görüntüler
© Copyright MCBÜ Bilgi İşlem Daire Bşk.   ||   Web Sitesi Kullanım Politikası