Fulbright – Kennedy Center Sahne Sanatları ve Bilim Bursu

İlan Tarihi:14.12.2023 08:44:00
 

Fulbright – Kennedy Center Sahne Sanatları ve Bilim Bursu; Türkiye’deki üniversitelerde ve sahne sanatları merkezlerinde belirli alanlarda araştırmalarını ve çalışmalarını sürdüren veya kariyerlerine devam eden akademisyenlerin, araştırmacıların, sanatçıların ve/veya bilim insanlarının başvurabileceği bir burstur. Bu sene ilk kez açılan ve yalnızca dünyanın birkaç ülkesinden araştırmacı kabul eden bu bursa Türk araştırmacıların başvurması teşvik edilmektedir.

2024-2025 akademik yılı Güz Dönemi’nden itibaren geçerli olacak bursun son başvuru tarihi 15 Mart 2024’tür. Burs kapsamına giren ana alanlar: Sahne Sanatları, Halk Sağlığı, Sosyoloji, Sürdürülebilirlik , Sürdürülebilir Kalkınma, Kent Çalışmaları, Kentsel planlama, Psikoloji, Antropoloji, Akustik, Çevre Bilimi, Sinirbilim, Biyoloji, Ekoloji, Mühendislik, İnşaat Mühendisliği’dir.

Bu burs programı, sahne sanatları, çevre, sağlık ve esenlik arasındaki bağlantıyı sanatçıların ve/veya bilim insanlarının bakış açısından ele alan araştırmaları ve yenilikçi ve çok disiplinli projeleri desteklemek amacıyla oluşturulmuştur. 

Bu burs ile ilgili detaylı bilgi web sitesinde (www.fulbright.org.tr) yer almaktadır.