MCBÜ Üniversite Seçmeli Dersler Sistemi Tanıtımı

İlan Tarihi:2.10.2020 17:38:00
Güncelleme Tarihi:2.10.2020 17:39:00
 

Üniversite Seçmeli Dersler Koordinatörlüğü

usd.mcbu.edu.tr

Üniversite Seçmeli Dersler, önlisans ve lisans öğrencilerimize farklı bilim alanlarını tanıma fırsatı veren, anahtar yetkinlikler kazandıran, sosyal etkileşimlerini arttıran ve birçok alanda farkındalık oluşturan dersleri ifade etmektedir. Bu dersler, yetkin akademik personelimiz tarafından tarih, kültür, sanat, milli ve mânevi değerler, doğa olayları, yabancı dil, spor, sağlık, kişisel gelişim ve birçok alanda yüz yüze veya uzaktan eğitim şeklinde açılacaktır. 

Üniversite Seçmeli Dersler, sistem ve teknik altyapının tamamlanması sonrasında 2020-2021 eğitim öğretim yılı güz döneminde Mühendislik ile Fen Edebiyat Fakültelerimiz arasında, bahar döneminde ise Mühendislik, Fen Edebiyat, Spor Bilimleri, İlahiyat ve İletişim Fakültelerimiz arasında yapılacaktır. 2021-2022 eğitim öğretim güz döneminden itibaren de isteyen tüm öğrencilerimiz bu derslere kayıtlanabilecektir. 

Üniversite Seçmeli Dersler, siz öğrencilerimiz tarafından Ekle/Çıkar Haftasında seçilebilecektir. Ekle/Çıkar haftasında bölümlerinizden seçmiş olduğunuz teknik olmayan/alan dışı/mesleki olmayan/sosyal seçmeli dersi bırakarak, yerine ilginizi çeken üniversite seçmeli ders havuzundan bir ders seçebilirsiniz. Diğer bir seçeneğiniz ise bölümünüzden almış olduğunuz dersi hiç bırakmadan her iki dersi birlikte seçmek olabilir.

Siz sevgili öğrencilerimizin bu derslere kayıtlanmak adına yapmanız gereken, Üniversite Seçmeli Dersler Koordinatörlüğünün web sitesine (usd.cbu.edu.tr) girerek, kendi bölümünüz dışında açılmış olan, ilginizi çeken bir dersi belirlemek ve Ekle/Çıkar haftasında UBS üzerinden bu derse kayıtlanmaktır.