1512 BİGGSİNERJİ Yaygınlaştırma ve Tanıtım Faaliyetleri

İlan Tarihi:16.02.2021 17:38:00
 

DEĞERLİ GİRİŞİMCİ ADAYLARI !

TÜBİTAK 1512 BİGG SİNERJİ, Dokuz Eylül Teknoloji Geliştirme A.Ş. (DEPARK) yürütücülüğünde İzmir Teknoloji Geliştirme Bölgesi A.Ş. (Teknopark İzmir), İzmir Ekonomi Üniversitesi ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi A.Ş. (Manisa Teknokent) işbirliği ile yürütülen, Ülkemizin bilim, teknoloji ve yenilik stratejisinde yer alan öncelikli alanlar ile TÜBİTAK BİGG (Bireysel Genç Girişimci) Teknogirişim Sermaye Programı çağrısındaki tematik alanlarda iş fikri olan girişimci adaylarına eğitim, mentorluk, danışmanlık ve kuluçka hizmetlerinin sunulacağı bir destek programıdır.

TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Sermaye Destek Programı (BİGG) ile  Akademisyenlerin, Öğrencilerin, Girişimcilerin, teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini, tezlerini, projelerini, katma değer ve nitelikli istihdam yaratma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri için, fikir aşamasından pazara kadar olan faaliyetlerin desteklenmesi, böylece nitelikli girişimciliğin özendirilmesi ve uluslararası rekabet gücü olan, yenilikçi, teknoloji düzeyi yüksek ürün ve hizmetleri geliştirebilen başlangıç firmalarının oluşturulması amaçlanmaktadır. Program detayları, bilgilendirme toplantılarında verilecektir.

BİGG (Bireysel Genç Girişimci) Programında teminat alınmaksızın geri ödemesiz (hibe) olarak verilecek sermaye desteği en fazla 200.000 TL’dir.

Son Başvuru Tarihi: 25 Mart 2021

Detaylı Bilgi İçin: www.biggsinerji.com

Başvuru İçin: http://biggsinerji.com/portal/