MCBÜ Kozmetoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi Hizmetlerine Yeniden Başladı

İlan Tarihi:14.06.2021 14:12:00
Güncelleme Tarihi:15.06.2021 15:21:00
 

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren Kozmetoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi, salgının etkisinin yoğun olduğu süreçte ara verdiği hizmetlerine, Covid-19 salgını normalleşme koşulları da gözetilerek, uygun ortam ve tedavi uygulamalarıyla yeniden başladı.

MCBÜ Hafsa Sultan Hastanesi binasında bulunan merkezde, kozmetik amaçlı birçok işlem, alanında deneyimli hekim kadrosu tarafından uygulanıyor.

Merkezde yapılan uygulamalar arasında; daha genç ve sağlıklı bir yüz görünümü için cilt bakımı; sivilce, leke ve kırışıklık tedavisi amacıyla kimyasal peeling işlemleri; kaş arası, alın ve göz kenarındaki kırışıklıkların ve aşırı terlemenin (koltuk altları ve eller) tedavisinde botoks uygulamaları; dudakların belirginleştirilmesi ve dolgunlaştırılması, burun şekillendirme, yüz görünümündeki şekil ve hacim kaybına bağlı estetik kusurların giderilmesi amacıyla dolgu uygulamaları ile saç dökülmesi tedavisinde PRP, mezoterapi uygulamaları ve saç ekimi işlemleri yapılmakta. Vücut şekillendirme cihazı ile bölgesel incelme ve selülit tedavisinin de uygulandığı merkezde, farklı lazer cihazları ile aşırı kıllanma ve istenmeyen tüylerin tedavisi amacıyla epilasyon, dövme silme, cilt gençleştirme ve sıkılaştırma, yaşlılık ve güneş lekelerinin tedavisi, sivilce izleri, yanık, yara, ameliyat izlerinin ve gebelik çatlaklarının tedavisi, kızarıklıklar ve kılcal damar genişlemeleri ile tırnak mantarının tedavisi yapılmakta. 

Hafta içi her gün 09:00-16:00 saatleri arasında hizmet vermekte olan Kozmetoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde kozmetik uygulamalar, Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı ile Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyeleri tarafından uygulanmakta. 

Kozmetoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi, Doç. Dr. Cemal Bilaç’ın müdürlüğünde, Dermatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Aylin Türel Ermertcan, Prof. Dr. Serap Öztürkcan, Prof. Dr. Kamer Gündüz, Prof. Dr. Işıl İnanır, Prof. Dr. Mustafa Turhan Şahin ile Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Yavuz Keçeci, Dr. Öğr. Üyesi Kürşat Evrenos ve Güzellik Uzmanı Elvan Kuş’tan oluşan alanında yetkin kadrosuyla hasta kabulü yaparak kozmetik işlemleri gerçekleştirmekte.

Merkezde, pandemi koşullarına uygun ortam ve tedavi uygulamaları sayesinde, tıbbi işlemler güvenle gerçekleştirilirken estetik işlemlerde danışmanlık almak da mümkün. Hem kadın hem de erkek hastaların ihtiyaçlarına cevap veren MCBÜ Kozmetoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi, tüm estetik işlem taleplerine cevap vermek üzere halkımızı merkeze bekliyor.


4578 görüldü.    0 Paylaşıldı
_DSC2392 _DSC2420 _DSC2394 _DSC2400 _DSC2413 _DSC2401
Protokol Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü - Telefon: 0236 201 10 70 - Faks: 0236 201 14 53 - E-Posta : basin@cbu.edu.tr - Web: basin.cbu.edu.tr
4578
© Copyright MCBÜ Bilgi İşlem Daire Bşk.   ||   Web Sitesi Kullanım Politikası :