Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç’tan, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ergün’e Teşekkür Ziyareti

İlan Tarihi:2.11.2022 19:00:00
Güncelleme Tarihi:2.11.2022 19:01:00
 

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç ve beraberinde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kazaz, Genel Sekreter V. Doç. Dr. Bora Canbula ile birlikte Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e makamında teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Ataç, öğrencilerin eğitim öğretim konforunun arttırılması noktasında, üniversite yönetimi ile yerel yönetimlerin koordinasyonlu çalışması hususunun önemine değinerek “Görev yaptığımız süre içerisinde Sayın Başkanımızın başta üniversitemize, şahsımıza ve özellikle dışarıdan gelen ülkemizin sevgili çocuklarına sağlamış olduğu katkı için teşekkür ediyoruz.” dedi.

Rektör Ataç sözlerine şöyle devam etti;

“Öncelikle ulaşım desteği olmak üzere, elektrikli araçların kampüse girmesi, Bilim Şenliklerinin düzenlenmesinde açmış olduğu alanlar, sağlamış olduğu teknik yardımlar, bunların dışında sağladığı diğer desteklerden dolayı başta şahsım olmak üzere, sevgili öğrencilerimiz, üniversite çalışanlarımız adına teşekkür ziyareti gerçekleştirdik.

Bundan sonraki süreçte de öğrencilerimizin çıktı olarak elde edeceği yararların olabileceği organizasyonlarda yine beraber çalışmayı ümit ediyoruz. Biz istiyoruz ki üniversiteler sadece eğitim öğretimin gerçekleştiği yerler değil, aynı zamanda şehrin sosyal, ekonomik, kültürel siyasal gelişimine katkı sağlayan, ufuk açan, vizyon veren yerler olsun. Allah’a çok şükür ki Sayın Başkanımız bizim bu felsefemize elinden geldiği ölçüde de destek oldu. İnşallah bundan sonraki süreçte de birlikte senkronize bir şekilde üniversitemizin şehre olan hizmetini birlikte yürütmeyi arzu ediyoruz.”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, bu güzel iş birliklerinin daim olmasını dileyerek

“Nazik ziyaretleriniz için teşekkür ediyorum. Öğrenci demek, şehrin hareketlenmesi demek, yaşaması demek. Esnafın, diğer kriterlerin çalışması demek. Sonuçta o çocuklar, bizim evlatlarımız, bizim geleceğimiz. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman gençlerimize sahip çıkma konumunda olduk. Bu süreç hiçbir zaman da aksaklığa uğramadan devam ediyor. Bundan sonra da devam edecek. Önemli olan onların bu şehirde yaşarken, kendilerini daha huzurlu bir ortamda hissedebilmeleri. Bu noktaların Manisa’da çoğalması, en büyük isteğimiz ve her geçen gün üzerine ivme koyarak devam ediyor. O açıdan kurumlar arasındaki bu iş birliğine biz her zaman özen gösterme gayreti içerisinde olduk ve tüm kurumlarla da çok da güzel şeyler yaptığımıza inanıyoruz. Tabi ki bu konuda başta siz olmak üzere bütün üniversite çalışanlarına da teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Ziyaret, iyi dilek temennilerinin ardından sona erdi.

 


1015 görüldü.    0 Paylaşıldı
DSC_1591 _DSC1090 _DSC1093 _DSC1072
Protokol Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü - Telefon: 0236 201 10 70 - Faks: 0236 201 14 53 - E-Posta : basin@cbu.edu.tr - Web: basin.cbu.edu.tr
1015