Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Ataç 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamalarına Katıldı

İlan Tarihi:2.09.2019 11:39:00
Güncelleme Tarihi:2.09.2019 11:41:00
 

30 Ağustos Zafer Bayramı, Manisa Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törenle kutlandı. Tören, Milli Egemenlik Anıtına çelenk sunma ile başladı. Anıta Manisa Valiliği ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı çelengi sunuldu. Çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Törene Manisa Valisi Ahmet Deniz, Manisa Milletvekilleri Semra Kaplan Kıvırcık, Tamer Akkal, Özgür Özel, 1’inci Komando Eğitim Tugay Komutanı Alb. Güven Dere, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Ataç, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, kurum müdürleri, polis ve askeri erkan, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Zafer Bayramı kutlama mesajı da okundu. Kutlama töreninde öğrenciler günün anlam ve önemine yönelik şiirler okudu, Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi halk oyunları ekibi de harmandalı gösterisi sundu. 

Tugay Komutanlığından P. Ütğm. Bayram Korkmaz,  günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı. Konuşmaların ardından Vali Ahmet Deniz, Manisa Milletvekilleri Semra Kaplan Kıvırcık, Tamer Akkal, Özgür Özel, 1’inci Komando Eğitim Tugay Komutanı Alb. Güven Dere, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Ataç bayram tebriklerini kabul etti.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında, şehitler de unutulmadı. Protokol üyeleri ve vatandaşlar, Garnizon Şehitliği ve Polis Şehitliğini ziyaret ederek şehit mezarlarına karanfil bıraktı ve dua etti. Ardından 15 Temmuz Demokrasi Meydanında Zafer Bayramına özel hazırlanan sergi açıldı ve akşam Polis Evinde resepsiyon verildi.